Praca z Rodziną Łapaj

Mam przyjemność pracować od końca 2012 r. z Rodziną Łapaj – właścicieli hoteli Villa Verde w Zawierciu i Verde Montana w Kudowie-Zdroju. Według mojego rozeznania, to na razie jedyna rodzina w Polsce, która SYSTEMATYCZNIE i z POWODZENIEM wdraża już drugi rok proces sukcesji w oparciu o Konstytucję Rodzinną – nazwaną w ich wypadku Statutem Dziedzictwa.

We współpracy z Fundacją Firm Rodzinnych, w poniedziałek 27 maja 2013 r. w Zawierciuw hotelu Villa Verde odbędzie się spotkanie mentoringowe z Rodziną Łapaj, poświęcone prezentacji i ocenie postępów procesu sukcesji w oparciu o rozwiązania Konstytucji Rodzinnej. Brałem udział w ocenie i modyfikacji obecnych rozwiązań i będę miał sposobność je skomentować nie tylko z perspektywy Doradcy Rodziny Łapaj ale także i możliwości stosowania ich przez inne rodziny biznesowe. Spotkanie otworzy prezentacja aspektów prawnych sukcesji przedstawiona przez Kancelarię Wardyński i Wspólnicy.

Sukcesja w Rodzinie Łapaj zorientowana jest na przekazanie między pokoleniami nie tyle majątku, czy władzy korporacyjnej ale na stworzenie struktur, które umożliwią:
1. zachowanie jedności i trwałości Rodziny w tym i przyszłych pokoleniach,
2. przekazanie wartości tworzących przywództwo biznesowe,
3. umożliwienie kontynuacji i rozwoju Biznesu przez młodsze pokolenia,
4. moderowanie potencjalnych konfliktów mogących szkodzić Rodzinie i Biznesowi.

Poniżej zapowiedź przygotowana przez Fundację Firm Rodzinnych:

Magazyn Fundacji wiosna 1 str.

Magazyn Fundacji wiosna 2 str.

Będzie też okazja do porozmawiania i na inne tematy bliskie rodzinom biznesowym.

Koszt uczestnictwa wynosi 95 zł od osoby a zgłoszeń można dokonywać na: fundacja@firmyrodzinne.orgGoście z daleka mają możliwość noclegu w Hotelu Villa Verde ze zniżką 10%.

Wydarzenie to jest organizowane we współpracy z:

logotypFundacjaFirmyRodzinne2012_150dpi

Zobacz również