O autorze

tomasz_budziak_sukces

Współzałożyciel i Partner Zarządzający KBA

Doradca wielu polskich i zagranicznych rodzin biznesowych

Absolwent Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego z 1987 roku oraz podyplomowych studiów na SGH i w Instytucie Studiów Podatkowych. Odbył staże zawodowe w Niemczech.

Wiceprezes Zarządu stowarzyszenia Inicjatywa Firm Rodzinnych.

Karierę naukową zaczynał jako pracownik naukowy Instytutu Administracji i Zarządzania przy Urzędzie Rady Ministrów.

Od 1990 prowadzi wyłącznie działalność doradczą w zakresie konsultingu gospodarczego. Współzałożyciel i Partner Zarządzający KBA  – polskiego członka globalnej sieci firm audytorskich i doradczych NEXIA International (w światowym Top 10 w 2012).

Uzyskał tytuł Certified Management Consultant. Wieloletni członek władz Stowarzyszenia Doradców Gospodarczych.

Praktyk wprowadzający na polski rynek globalne marki, w tym należące do najbogatszych rodzin w Europie. Współpracował przez lata z czołowymi polskimi grupami kapitałowymi kontrolowanymi przez rodziny. Poznał w ten sposób różne modele stosowane od pokoleń do przekazywania wartości biznesowej i intelektualnej następnym pokoleniom.

Przewodniczący i członek rad nadzorczych polskich firn rodzinnych prowadzących działalność międzynarodową.

Członek Private Wealth Group Nexia International.

Interdyscyplinarne doświadczenie w zakresie księgowości, doradztwa biznesowego, wycen, rozwoju rynku kapitałowego w Polsce oraz podatków pozwala mu na zastosowanie praktycznego podejścia do zagadnień sukcesji. Autor pierwszych w Polsce artykułów i książek na temat wycen przedsiębiorstw: m.in. Ile jest warte przedsiębiorstwo?, Poltext 1990 (2 wydania).  

Jako autor bestsellera "Sukcesja w rodzinie biznesowej. Spojrzenie praktyczne" uhonorowany  w 2012 przez Dziennik Gazetę Prawna i Narodowy Bank Polski nagrodą ECONOMICUS w 2012, przyznaną za najlepszy poradnik ekonomiczny.

Kolejna książka "Esencja sukcesji" ukazała się w 2014 r. w wydawnictwie Helion.

Koordynator projektu wsparcia ukraińskich firm rodzinnych w ramach Programu Ministerstwa Spraw Zagranicznych  Pomoc Rozwojowa 2015 - 2017.

Członek Komitetu Sterującego Projektu FIRMY RODZINNE 2 realizowanego wspólnie przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości i stowarzyszenie Inicjatywa Firm Rodzinnych
Członek Komitetu Sterującego i Rady Programowej European Financial Congress

Na stronie www.sukcesjabiznesu.pl Tomasz Budziak prowadził od 2012 roku  blog dotyczący problematyki sukcesji w rodzinach biznesowych. Jego kontynuacją jest ta strona.

Zamów książkę / e - Booka

Sukcesja w rodzinie biznesowej

ksiazka


To nie przypadek, że średni wiek życia firmy na świecie waha się pomiędzy 25 a 30 lat, niewiele mniej niż okres biznesowej aktywności jednego pokolenia. Andrzej Blikle w słowie wstępnym do niniejszej książki: Mija ćwierć wieku od transformacji ustrojowej, w wyniku której polska gospodarka socjalistyczna zmieniła się w rynkową.

ZAMÓW…

Esencja sukcesji

ksiazki1


W Polsce rozpoczęła się pierwsza duża zmiana pokoleniowa w biznesie. Dzieci dynamicznych przedsiębiorców, rozpoczynających działalność na początku transformacji wyznaczonej rokiem 1989,

ZAMÓW…